top of page
Flowq-img8975509856.jpg

Hakkımızda

FlowQ
Hikayesi?

About-Us.png

Kendimize bir isim arayışındayken, Mihaly Csikszentmihalyi'nin akış (flow) kavramından çok etkilendik. 1900'lerin başlarından itibaren endüstride ve psikolojik araştırmalarda rol oynayan en önemli kavram zekâ ya da IQ oldu. 

Ancak 70'li yıllardan itibaren IQ'nun yanı sıra duygusal zekâ gibi kavramları da içeren yetkinliklerin ölçümü önem kazandı. 

IQ ve EQ'nun birleşimi insan davranışlarını daha iyi anlama ve değerlendirme konusunda geçerli ve güvenilir bir veri üretmeye yönelik bir dönemin başladığını gösterdi. 

Bu dönemin ardından pozitif psikoloji akımı, insanların güçlü yönlerine odaklanarak iyi oluş halini incelemeye başladı ve bu süreçte "flow" veya akış kavramı çok öne çıktı. 

Akış (flow), insanların becerileri ile verilen işin denk düştüğü noktada ortaya çıkan ve kişiyi mutlu, verimli ve anlamlı hissettiren bir deneyim olarak tanımlanıyor. 

Biz de IQ paradigması ve EQ paradigması sonrasında hem bireyler hem kurumlar için yeni bir dönemin başladığını ve bizim de bu dönemin öncülerinden olmamız gerektiğini düşünerek adımızı Akış zekâsı anlamına gelen FlowQ koyduk.

Rectangle-31.jpg

Yıllar içindeki yolculuğumuz

FlowQ-Hakkimizda-Timeline.png

Misyon ve Vizyon

Vizyonumuz Ne Oldu?

İnsanlar ve kurumlar için akış deneyimini ve tahmin başarı gücünü artırmak.

Neyi Misyon Edindik?

Bireyleri öz farkındalık, kariyer gelişim aktiviteleri ve iç görülerle yeteneklerini güçlendirirken, aynı zamanda şirketlere AI tabanlı çalışan/aday uygunluk puanları ile destek olmak. Bu sayede bireysel ve kurumsal akış deneyimine katkı sağlamak.

Bu Yolculuktaki İlkelerimiz

  • Bilimsellikten Ödün Verme.

  • Akışa Hizmet Et.

  • Kötü Para ve Kötü Deneyimden Uzak Dur.

  • İki Adım Önde Ol.

Ekibimiz

bottom of page